Wiktor Doktor
4 supporters
#754 KSeF - Największe podatkowe wyzwani ...

#754 KSeF - Największe podatkowe wyzwanie 2023

Dec 27, 2022

W obszarze regulacji, ale także i narzędzi oraz systemów jakie są obecne, jak również i wdrażane w obszarze finansowo księgowym, nie możemy narzekać na brak dynamiki. Co roku powstaje nowe prawo, na podatników są narzucane nowe obowiązki, a firmy niemal bezustannie muszą dostosowywać swoje procedury i działania, aby być zgodnymi z tym co narzuca ustawodawca, a następnie egzekwuje izba bądź urząd skarbowy.

Na lata 2023 szykuje nam się KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur. Najpierw fakultatywnie, później obowiązkowo, więc każdego przedsiębiorcę czeka dostosowanie się do przepisów jakie to KSeF na nas wymusi.

Ale od początku. Czym jest KSeF? Czemu ma służyć? Jakie wiążą się z tym działania? Czy i jaki jest tu system kar? I dlaczego warto być przygotowanym na awarie oraz sytuacje kryzysowe? Trochę tych pytań jest i na wszystkie z nich znajdziecie odpowiedzi w 754 odcinku podcastu BSS bez tajemnic, którego gościem jest ponownie Piotr Chojnacki – Partner z TA&TPT. Tematem naszej rozmowy jest, a jakże – KSeF – Największe podatkowe wyzwanie 2023.

… acha … są też trzy ciekawostki związane z KSEF.

Miłego słuchania!

YouTube:

Spotify:  

Kilka przydatnych linków:

Krajowy System e-Faktur (KSeF) na stronach podatki.gov.pl - https://www.podatki.gov.pl/ksef/

System e-Faktur (KSeF) w e-mikrofirmie na stronach Ministerstwa Finansów - https://www.gov.pl/web/finanse/system-e-faktur-ksef-w-e-mikrofirmie

Strona TA&TPT - https://www.taandtpt.com/

Piotr Chojnacki na LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/piotr-chojnacki-b4240986/

Enjoy this post?

Buy Wiktor Doktor a coffee

More from Wiktor Doktor