Wiktor Doktor
4 supporters
#746 Raport o luce IT w Polsce

#746 Raport o luce IT w Polsce

Dec 01, 2022

O tym, że w Polsce mamy braki kadrowe w IT, to chyba każdy wie. Ale nie wiem, czy Wy wiecie, że Polski Instytut Ekonomiczny (PIE) postanowił to zjawisko zbadać nieco głębiej. W roku 2022 specjaliści PIE, przeprowadzili szereg badań, które w trakcie swoich prac musieli zrewidować, czego efektem końcowym było pojawienie się raportu o luce IT w Polsce.

Gościem 746 odcinka podcastu BSS bez tajemnic jest dziś Ignacy Święcicki, Kierownik Zespołu Gospodarki Cyfrowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym, z którym wspólnie analizujemy wnioski z przygotowanego przez instytut raportu.

Raport, zatytułowany „Ilu specjalistów IT brakuje w Polsce?”, to szerokie opracowanie ujęte na 47 stronach. Z opracowania tego dowiemy się czym jest luka specjalistów IT oraz kim są specjaliści IT? W badaniu opisano także brak umiejętności cyfrowych w Polsce na tle Unii Europejskiej, jak również absolwentów kierunków naukowych, technologicznych, inżynieryjnych i matematycznych. Po sam raport zapraszam na stronę Polskiego Instytutu Ekonomicznego - https://pie.net.pl/na-polskim-rynku-pracy-brakuje-blisko-150-tys-specjalistow-it/, ale zanim to zrobicie zapraszam do wysłuchania załączonej tu rozmowy z Ignacym Święcickim.

YouTube:

Spotify:

Ignacego znajdziecie także na LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/ignacy-%C5%9Bwi%C4%99cicki-a00b4496/

A raport o luce IT w Polsce jest także dostępny tu - https://pie.net.pl/wp-content/uploads/2022/11/PIE_Raport_Ilu-specjalistow-IT-brakuje-w-Polsce.pdf

Enjoy this post?

Buy Wiktor Doktor a coffee

More from Wiktor Doktor