Остап Вишня

Остап Вишня

Nov 13, 2024

Цього дня 1889 року народився Остап Вишня – український письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття та засновник нового жанру – усмішка.

Павло Губенко – справжнє ім’я письменника – народився на хуторі на Сумщині в багатодітній родині. Закінчив Київську військово-фельдшерську школу, по закінченню якої, працював фельдшером. Проте, письменник не збирався присвятити себе медицині, тож, працюючи в лікарні, займався самоосвітою і в 1917 році вступив до Київського університету; однак невдовзі залишив навчання та цілком віддався журналістській і літературній праці.

1918 року був мобілізований до Армії УНР у медичну частини, але вже в 1919 потрапив у полон до більшовиків, в якому перебував до 1921 року. Після звільнення з полону розпочалися часи його активної творчості й систематичних виступів у пресі, з’явився знаменитий псевдонім. Остап Вишня проводив і велику громадську роботу: брав участь у діяльності літературних об'єднань, в організації та редагуванні журналу «Червоний Перець», в оргкомітеті Спілки письменників.

Проте все змінилося 1933-го року, коли Остап Вишня був звинувачений у контрреволюційній діяльності й тероризмі та запроторений до таборів ГУЛАГу. Вишню мали розстріляти, але його врятував щасливий випадок. Звільнений з концтабору він повернувся до літературної праці 1943 року. Цей період творчості був непростим для письменника. Щоб приховати свою справжню сатиру, він створив новий образ героя-оповідача, мудрого, дотепного, задиристого часом, але сумного. Помер від чергового серцевого нападу в 1956 році. Похований на центральній алеї Байкового кладовища.

#Історинки

Vous aimez cette publication ?

Achetez un livre à Storinky

Plus de Storinky