Storinky
3 supporters
Памʼять жертв Голодомору

Памʼять жертв Голодомору

Nov 23, 2024

Цього дня, як і щорічно в четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

В 1932–1933 роках керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу. В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору – жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору.

Традиційно, в День пам’яті жертв Голодомору громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Сьогодні нашу ідентичність, культуру, мову знову намагаються знищити, тож цей день чергове нагадування чому ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені і покарані, а жертви – вшановані.

Що почитати:

📚 Улас Самчук «Марія»

📚 Роберт Конквест «Жнива скорботи. Радянська колективізація і голодомор»

📚 Василь Барка «Жовтий князь»

📚 Андрій Куліш «Голодомор 1932-1933 рр. Причини, жертви, злочинці»

📚 Світлана Талан «Розколоте небо»

📚 Ґарет Джонс «Ціна правди»

📚 Георгій Касьянов «Розрита могила: Голод 1932—1933 років у політиці, пам’яті та історії (1980-ті—2000-ні)»

📚 Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України»

📚 Віталій Огієнко «Голодомор. Історія неусвідомленої травми»

#Історинки

Gefällt dir dieser Beitrag?

Kaufe Storinky einen Buch

Mehr von Storinky