Sedlejte koně

Sedlejte koně

Aug 06, 2021

Ahoj,

doufám, že se máte krásně a užíváte si léta. Já posílám srdečný pozdrav ze zasněžených vrcholků Sierry Nevady, kde jsem strávila uplynulý týden. Pouze v myšlenkách samozřejmě :)

Odehrává se zde totiž další příběh, který právě dokončuji a musím říct, že ocitnout se alespoň na pár dnů v krajinách zcela odlišných od klasického městského prostředí, jímž se běžně zabývám, bylo nesmírně osvěžující (dá-li se tedy tento výraz v kontextu tragických událostí použít).

Návrh na zpracování tohoto tématu včetně perfektně zkompletovaných podkladů jsem dostala od jednoho z Vás (čímžto ještě jednou děkuji Petovi za důvěru) a jako stará milovnice westernů, mayovek a country jsem prostě nemohla říct ne.

Zpočátku jsem měla obavy, jestli se mi tohle téma podaří zpracovat dostatečně poutavým a zajímavým způsobem, protože je poměrně bohaté na nejrůznější drobné detaily a linky a popravdě z toho mám obavy pořád 😅, ale ten samotný příběh mě natolik zasáhl a vtáhnul, že doufám, že se ponoříte do této dobrodružné historie podobně jako já.

19. století má zkrátka mnoho aspektů a osidlování Severní Ameriky k nim neodmyslitelně patří.

Osedlejte koně a zapřáhněte voly do vozů, zanedlouho vyrážíme.

https://www.youtube.com/watch?v=mwqphcaZO38 (jedna moje oblíbená pro lepší naladění)

Enjoy this post?

Buy Pod lampou a coffee

More from Pod lampou