Как ни променят с молекулярна роботика

Как ни променят с молекулярна роботика

Oct 09, 2024

Имам чувството, че сме някакви ултра изостанали аборигени, а елитите ни и кукловодите живеят в друг свят, много по-напреднал от нашия. От повече от 40 години ни лъжат, че вирусите били нещо естествено. А те са просто патентовани молекулярни роботи.

Ако кажете това на личният си лекар или даже на министъра на здравеопазването, те ще прихнат от смях или съжаление към менталната ви кондиция. Аз пък като завършил роботика и ИИ, ги съжалявам тях, те идея си нямат какво са вирусите, и че ваксините вкарват в телата на жертвите им, същите тези нанотехнологии, които теоретично могат дори да лекуват, но целта им е друга.

Малцина от вас се досещат, но зад паравана на разработка на нанотехнологии, ЕС от десетилетия финансира с трилиони, развива точно на такива изледвания, в закрити биолаборатории.

Молекулярните роботи са технология, която се развива вече повече от 40 години. В началото на 80-те години на миналия век е предложена концепцията за молекулярни устройства, които могат да изпълняват задачи, подобни на тези на живите организми, чрез самосглобяване на наноструктури като липидни везикули и хидрогелове. В основата на тези молекулярни системи стоят биологични процеси, които позволяват на роботите да извършват сложни функции с помощта на молекулярни сензори и контролери. През последните десетилетия се наблюдава напредък в областта на нанотехнологиите, който позволява създаването на нови наноструктури, включително такива от ДНК, които могат да изпълняват по-сложни задачи. Тези разработки имат широко приложение в медицината и биологичните науки, особено за целите на лечение, диагностика и доставка на лекарства.

Съвременните изследвания се фокусират върху самосглобяващите се наночастици и пептиди, които имат способността да се адаптират към различни условия и да бъдат използвани като биоматериали. Например, наночастици на базата на самосглобяващи се пептиди могат да се използват за терапевтични ваксини срещу рак, както и за пренос на биоактивни молекули, като антитела и цитокини, в имуномодулация и регенерация на тъкани​(MDPI)​(Frontiers).

Ако се интересувате от рецензирани публикации по темата, няколко ключови труда описват последните постижения в самосглобяващите се наноматериали и тяхното приложение в медицината и науката. Например, в списания като Nanomaterials и Frontiers in Immunology се разглеждат различни аспекти на самосглобяващите се наночастици и тяхното приложение в имунната терапия и биоматериалите​(MDPI)​(Frontiers)​(Frontiers).

Това бе официалната част и добрите намерения. Само, че тези молекулярни роботи не ни лекуват, а напротив. Въпреки, че са създадени отдавна, за да бъдат добре управляеми и нистина самосглобяващи се, са необходими смартфони, 5G и невронни чипове... невронни чипове има във всички смартфони и лаптопи след 2021-ва, когато внедриха навсякъде и специални антени.

¿Te gusta esta publicación?

Comprar Marin Fermentovski un starter

1 comentar

Más de Marin Fermentovski