Розбір "Not me"

Розбір "Not me"

Dec 31, 2022

Як писалось в рекомендації, цей лакорн дійсно вартий вашої уваги! По-перше тут піднімаються питання соціальної нерівності, правової несправедливості та диктатури, та людей, що мають сміливість з цим усім боротись. По-друге - нам показують несправедливий та жорстокий світ лицемірства - Таїланд країна, про яку більшість знає через її "толерантність" до ЛГБТ+, але , на жаль, це лише показове, і серіал це чітко демонструє. По-третє - тут є цікаві психологічні особливості та прототипи, наприклад зв’язок між близнюками, чи подолання власних психологічних травм. Звісно, крім вище зазначеного, тут є ще купа всього, на що слід звернути свою увагу, починаючи від шикарнішої музики, що просто пронизує сенсами, картинкою, такою справжньою та живою, що просто підкуповує, та багато іншого.

На противагу усьому хорошу та цікавому, серіал недосконалий, тому має деякі прогалини, чи навіть недоліки. В першій серії постійно згадують небезвідому країну гній, країну - терориста росію. І, я б не сказал, що це буде суттєвим далі для сюжету. Тут скоріше її використовують, щоб показати, що близнят розлучили та віддалили один від одного максимально далеко. Її використовують як синонім - краю світу. Крім того є деякі неточності і "нервова кривизна" дій головнна героя та його плану, і спочатку може здатись , що все що він робить безглузде і притянуте за вуха, але якщо бути уважним, то нам як завжди, прям з самих перших хвилин, з заставки дають купу підказок.

Отже, почнемо з самого початку - заставка. Як завжди на перший погляд - просто красива, хоча і трохи депересивна картинка. Але слід дивитись на деталі. Першим кого нам показують є Шон.

На що впершу чергу звертаєш увагу? На брудний фон, розбиту губу та брову. Нам ніби хочуть одразу сказати, що він небезпечний, несе якусь загрозу.Але давайте глянемо на фоні чого стоїть Шон - це розбите скло. Як ми уже знаємо, скло можна асоціювати із дзеркалом, так як воно теж має ті ж відбиваючі властивості, а дзеркало у свою чергу символізує душу. Отже, можемо припустити, що з заставки нам натякають, що цей персонаж має важкі травми, він розбитий сам та несе руйнування. А ще тут велетенський спойлер, те як розбите скло, в нього ніби щось жбурнули, чи то камінець чи то кулю. І хоч в першій серії ми про Шона майже нічого не знаємо, але чим далі будемо зануруюватись у його переживання та світ, тим чіткіше будемо бачити зв’язок цієї заставки з глибокими психологічними травмами, з якими він жив до появи Вайта, та які намагається побороти після .

Далі нам показують головного героя і фото близнят на фоні. Тільки от питання, хто саме на заставці Блек чи Вайт? А ще чому так назвали хлопців? Знову ж таки, особисто я бачу тут Вайта,бо у Блека більш впевнений та злий погляд, а тут я бачу дещо переляканого хлопця. Але хотіла б зупинитись саме на фото близнят.

Весь сюжет закручуються саме на зв'язку між близнюками, саме так нам пояснюють, чому Вайт може відчувати, що щось погане стало з братом, і саме через це їх розводять у різні кутки світу, щоб зменшити вплив такого зв'язку. Але чи таке можливо чи це лиш вигадка сценаристів? Якщо говорити про містичний та психологічний зв'язок між близнюками, то існує багато думок з цього приводу. Починаючи від того, що близнята - це одна душа у різних тілах, тому вони так легко та чітко можуть відчувати один одного, до вірувань деяких племен африканських, що народження близнят - це кара, і жінка зрадила з дияволом, тому обов'язково один із них буде добрим - від Бога, і другий - злий - від диявола. І тому в таких племенах одного із близнюків просто виганяли з племені, вважай на вірну смерть поза племені. Що цікаво, хоч така картина світу і далека від Таїланду, але імена хлопців і те як склалось їх життя ніби підтверджує цю теорію. Один - Вайт (білий, світлий, від Бога), у нього життя склалось, він закінчив хороший університет, повинен продовжити дипломатичну кар'єру батька, інший - Блек (чорний, темний, від диявола) , ніби викинутий із життя родини, він має складний характер, не підтримує стосунки з родиною та має проблеми із законом. Але звісно з перших секунд ми ще не знаємо про долю хлопців, але саме фото на фоні, ніби гворить нам бути уважним до деталей та дрібничок, щоб зрозуміти характер та внутрішній світ героїв. Крім того ми знаємо, що від соціалізації та умов життя та виховання формується характер та моральні цінності людей, тому нам слід дуже уважно прослідкувати ось цю різницю між хлопцями, щоб зрозуміти їх відмінності, а головне причини таких відмінностей. Але цю пораду я б хотіла дати,всім хто хоче збагнути причини та наслідки дій усіх персонажі лакорну. Бо саме від середовища проживання та соціального статусу і сформуались герої, їх погляди на життя та бажання справедливості та сміливітсь боротись за своє.

Enjoy this post?

Buy ~moon is beautiful~ a coffee

More from ~moon is beautiful~