Katari turniiri maskoti kriminaalsest al ...

Katari turniiri maskoti kriminaalsest algupärast

Nov 21, 2022

Küllap usaldati eile alanud jalgpalli maailmameistrivõistluste avatseremoonial lavale toodud varasemate turniiride maskottidele ülesanne, mille eesmärgiks oli näidata Kataris toimuvat võistlust loomuliku osana üldises turniiriajaloos ning ehk suutis mõne varasema maskoti äratundmine ka kõige kriitilisemas vaatajas esile tuua mõne positiivse emotsiooni. No ei ole PR-rahva süda õiges kohas!

Nonde ammuste tegelaste vahel hõljus ka Katari turniiri maskott, valget pearätti kujutav La´eeb, kellele turniiri korraldajad on ühe ülesandena andnud kohustuse maailmale selgeks teha, et jalgpalli ajaloolist algupära tuleks otsida Araabiamaadest. Nii aga kirjutatakse inglased ajaloost välja. Ott Järvela on juhtumist Soccernetis ülevaate teinud.

Ma ei hakka praegu jalgpalli ajalookirjutusse sekkuma ja tahan osutada hoopis maskoti La´eeb enda algupärale, mille kohta inglastel on oma õpetlik versioon. Autoriks on Guardiani koomiksimeister David Squires. Ta pakub välja, et idee valgest linast ei pruugi üldse viidata pearätile, vaid hoopis kallist hotellist pärit voodilinale, mille varjus FIFA korruptsioonikahtlusega tähtsad tegelased seitse aastat tagasi ühest Šveitsi hotelliuksest politseiautosse hiilisid.

Fotode allikad guardian.co.uk ja nytimes.com

Enjoy this post?

Buy Silmad kinni jalgpalli MMi vaadates a coffee

More from Silmad kinni jalgpalli MMi vaadates