Страшний менінгокок або однин з найбільш ...

Страшний менінгокок або однин з найбільших моїх страхів як мами чи лікаря

Mar 12, 2024

При блискавичній формі менінгококцемії дитина може померти за годину-півтори-дві від початку хвороби! Страшно правда? Мені як мамі двох і ще більше як лікарю дуже!

На щастя захист є і довгоочікувана вакцина Бексеро вже в Україні, вже перші щасливці отримали свої перші дози.

Менінгококова інфекція - це інфекційне захворювання, що може мати різні клінічні прояви - як безсимптомне носійство ( у дорослих зазвичай), назофарингіт чи тяжні форми менінгіту чи менінгококцемії у дітей з високою летальністю.

Збудником є менінгокок - Neisseria meningitis - є виявлено 13 серотипів, а 6 з них можуть спричиняти епідемії.

Шлях передачі повітряно-крапельний. Джерелом зараження є люди. Тому немовлят слід обмежити від надто близького контакту з чужими людьми. Адже безневинний поцілунок дитини може бути для неї смертельний, якщо людина є безсимптомним носієм.

Інкубаційний період 1-10 днів.

Основні симптоми менінгококовї інфекції - різкий головний біль, гарячка, різке порушення стану, світлобоязнь, нудота та блювання, біль в горлі, біль у кістках, суглобах та м'язах та ригідність м'язів.

Діагностика включає огляд людини, перевірку менінгеальних симптомів, лабораторна діагностика,для подальшого виявлення зазвичай беруть посіви з носоглотки або з спинномозкової рідини.

Найчастіше трапляється менінгіт або менінгококцемія. За вчасного виявлення і адекватної терапії прогноз є сприятливим і дитина одужує. Проте при важкому перебігу або несвоєчасній діагностиці і лікуванню через перебіг і ураженням збудником різних систем можливі такі ускладнення як ДВЗ-синдром, через порушення зсідання крові можливий розвиток тромбозів і як наслідок гангрен кінцівок з подальшою іх ампутацією.

З позитивного - від менінгококової інфекції 5 з 6-ти найбільш поширених серотипів можна захиститись щепленням. Є щеплення від серотипів A,C,Y,W - щеплення Німенрикс або Менактра, і від серотипу В - Бексеро. Календарі щеплення по віку - дивіться у дописі інсти:

https://www.instagram.com/p/CpkLYIdNqSH/?igsh=MTBqZnJkaGVuM2ozNA==

Enjoy this post?

Buy Ольга Леськів a vitamins