Prvý o kartách

Prvý o kartách

Jun 21, 2024

Stále premýšľam nad tým, k čomu karty primárne slúžia. Aký je z nich osoch? Definitívne tam nejaký musí byť alebo v to aspoň dúfam. Bolo by veľmi smutné, keby karty slúžili iba ako produkt na konzum pre ľudí, ktorí sú istým spôsobom závislí a to konkrétne tak, že si túžia niečo zbierať. Niekto si rád zbiera známky, iný papierové obrúsky a ktosi karty. Iste, vizuálne sú pútavé. Nebolo by sa čomu diviť! Sama im vravím detské knižky v obrázkach. Medzi nami, bude ma veľmi mrzieť, keď nenájdem iné vysvetlenie ako toto povrchné, materiálne. Žiada sa mi niečo hlboké. 

Prečo sa bojím, že ho nenájdem?

Asi tuším prečo.

Pretože ľudia, ktorí sa kartám venujú, majú niečo spoločné - sú to rovnakí úbožiaci ako ja. Tým ich nechcem uraziť, ani seba… Chcem tým povedať, že mám taký pocit, že sú to ľudia citliví, možno až prehnane citliví, ako som už spomenula, so sklonmi k závislostiam a s nemilou minulosťou vo vreckách. Možno v kartách hľadajú presne to, čo ja hľadám v nich - odpovede, na ktorých by mohli stavať. Napadá ma, že možno práve preto, že prišli odkiaľ prišli, s minulosťou, ktorá je počmáraná trochu inými (tmavšími) farbičkami, sú ochotní chytiť sa aj slamky (alebo 78 papierových slamiek tarotu). Možno tí mocní medzi nami sa na karty z vysoka hentoto, lebo dobre vedia, že nijaká slamka ich nezachráni. Mocní z nás stavajú na pevných základoch. Je ale dosť možné, že sa mýlim.

Možno je správna odpoveď niekde úplne inde. 

Mne by lichotilo, kebyže mala čo-to dočinenia s rozprávkami. A s príbehmi. Nie hocijakými, ale s tými, čo si nosíme v nás. Rovnako by ma potešilo zistenie, že je za tým omnoho viac, len ja som na to ešte nedorástla, aby som to pochopila. Možno mi chýba šiesty zmysel a možno som ako malé dieťa, ktoré potrebám sexu ešte nerozumie. 

Premýšľam, že by možno stálo za to vyskúšať obrátiť sa na tých, čo sa kartám venujú. Tým od fachu. Nie je ich veľa a takmer všetci sú tak trochu podivíni. (Prečo musia byť podivíni??? Úplne stačí, že sa venujú kartám!) Vyskúšam to, lebo prisahám, ozaj chcem poznať odpoveď! Veď za opýtanie nebijú, či? Len neodpíšu.


Enjoy this post?

Buy VeruskaBobekova a cookie

More from VeruskaBobekova